Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    OK

NORMY STOSOWANE W ODZIEŻY ROBOCZEJ MARK THE HELPER

ZNAK CE

Znak CE stosowany jest na odzieży ochronnej jako potwierdzenie spełnienia wymagań określonych m.in. w rozporządzeniu unijnym PPER 2016/425/UE dotyczącym Środków Ochrony Indywidualnej jak i w odpowiednich normach. Norma EN ISO 13688 określa podstawowe wymagania dla odzieży ochornnej, nie jest stosowana samodzielnie, występuje w powiązaniu z innymi normami dotyczącymi ochrony przed określonymi zagrożeniami, jak np. ochrona przez chłodem czy odzież o podwyższonej widzialności.NORMY OCHRONY CIEPLNEJ

Odzież robocza zgodna z tą normą zaprojektowano dla zapewnienia komfortu cieplnego w chłodnym środowisku. Ochrona przed chłodem należy do I kategorii Środków Ochrony Indywidualnej dlatego podlega wewnętrznej ocenie zgodności – deklaracja zgodności wystawiana jest przez producenta. Produkt zgodny z tą normą zapewnia ochronę w środowisku o temperaturze powyżej -5°C.
NORMY PODWYŻSZONEJ WIDZIALNOŚCI

Odzież robocza o podwyższonej widzialności ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa pracowników poprzez ich lepszą widoczność. Produkty z tej kategorii należą do II kategorii Środków Ochrony indywidualnej. Podlegają restrykcyjnej ocenie zgodności wyrobu przez jednostkę zewnętrzną. Ze względu na powierzchnię widzialną wyróżnia się trzy kategorie. Produkty Mark the helper z krótkim rękawem posiadają kat. II, z kolei z długim rękawem kat. III. Im wyższa kategoria tym wyższa widzialność.TESTY TRWAŁOŚCI

Odzież robocza przeznaczona do wynajmu i prania w wysokich temperaturach. Została przygotowana przy użyciu specjalnych przędz i poddana testom w 50 cyklach prania i suszenia bębnowego. Produkty dedykowane pod najem i pranie przemysłowe to 77200 T-shirt Worker oraz 77400 Polo Worker. Po 50 praniach w 60°C (białe w 85°C) koszulki zachowują swój kształt i wygląd.
STANDARD 100 BY OEKO TEX

Odzież robocza Mark the Helper została wykonana z materiałów wolnych od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, co zostało potwierdzone przez certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®.